Na czym polega symulacja tłoczenia Autoform?

oprogramowanie

Stymulacja tłoczenia to proces, który znajduje zastosowanie przy wstępnej ocenie wykonywalności części czy projektowaniu narzędzi. Pozwala na pełną stymulację weryfikacyjną. Do tego celu wykorzystuje się specjalistyczne oprogramowanie, takie jak Autoform.

Oprogramowanie Autoform do stymulacji tłoczenia

Symulacja tłoczenia Autoform wykorzystywana jest przez naszą firmę podczas świadczenia usług na rzecz firm projektujących i wprowadzających na rynek nowe wyroby. Za sprawą oprogramowania do symulacji procesu tłoczenia blach można zweryfikować ewentualne defekty i wprowadzić niezbędne korekty jeszcze przed wdrożeniem produktu. Czynności z tego zakresu pozwalają przewidzieć, jak zachowa się materiał podczas każdej fazy tłoczenia. W ten sposób możliwa jest optymalizacja procesu w taki sposób, aby detal podczas obróbki nie wykazywał skłonności do fałdowania, pękania czy nadmiernego sprężynowania. To niewątpliwie wpływa nie tylko na sprawny przebieg realizowanych prac, ale i na wysoką jakość wyrobów. Za sprawą tej metody można uniknąć kosztownych i czasochłonnych prób rzeczywistych.

Stymulacja tłoczenia to przydatne narzędzie, które pozwala zaprojektować i wyprodukować detal w krótkim czasie, a następnie szybko wprowadzić na rynek w pełni zweryfikowany nowy produkt. Pozwala też na optymalizację procesu tłoczenia i cyklu produkcyjnego. Wcześniejsze stymulacje wpływają też na redukcję liczby niezbędnych napraw, co jest szczególnie ważne, jeśli celem jest uruchomienie produkcji za pierwszym razem.

Autoform jest oprogramowaniem, które pozwala w stosunkowo łatwy sposób stymulować procesy tłoczenia w wirtualnej przestrzeni komputera. Dzięki niemu można wygenerować istotne wnioski z badań, dotyczące m.in. narażenia strefowego na zużycie, rekomendowanej ochrony, rodzaj materiału do produkcji, geometrii wyrobu itd.

Jeśli jesteś zainteresowany stymulacją procesu tłoczenia z zastosowaniem oprogramowania Autoform, zapraszamy do skorzystania z usług naszej firmy.