2D & 3D-CAD Mobile

Stajemy się coraz bardziej mobilni, podobnie jak zapotrzebowanie na urządzenia mobilne i przeglądarki. Która koncepcja ma sens w przypadku danych CAD 2D i 3D?Widzimy, że mamy coraz większy wybór urządzeń mobilnych. Wszyscy codzinnie używany notebooków, smartfonów i tabletów. Sprawdziliśmy sie już w aplikacjach takich jak poczta elektroniczna, komunikatory, przeglądarki, gry i specjalistyczne usługi, takie jak mapy i hotele, etc. A jak to wygląda w przypadku przeglądarek 2D i 3D CAD? Czy ma sens używanie takich przeglądarek na smartfonach? Czy to jest wogóle możliwe? Pozwolimy sobie przedstawić możliwe koncepcje.

Najmniejsze urządzenia to smartfony. Zwykle kiedy podróżujemy, mamy ograniczoną przepustowość w porównaniu z WLAN i z raczej mniejszym wyświetlaczem. Czy chcielibyśmy podróżować z natywnymi danymi CAD na telefonie? Nie sądzimy. Uważamy, że potrzebujemy dobrego sposobu, aby uzyskać dostęp do naszych danych w jak najkrótszym czasie, w dowolnym miejscu, w chmurze, może w prywatnej chmurze, lub w zasobach systemu PLM. Aby życie użytkownikomów uczynić bardziej komfortowym, z wyprzedzeniem przesuwalibyśmy dane do formatu umożliwiającego łatwą ich wizualizacje. Udostępmniamy użytkownikowi klienta, który odtwarza rysunek 2D lub model 3D renderowany na serwerze w czasie rzeczywistym. Umożliwiamy użytkownikowi wykonywanie palcami takich funkcji jak: wybieranie części, obracanie modeli, powiększanie a serwerowi pozwalamy wykonać te polecenia. Jako że nie chcemy, aby nasi użytkownicy czekali, aż dane 3D zostaną przesłane do urządzenia.

Na większych 8 lub 10-calowych tabletach mamy wybór między różnymi systemami operacyjnymi, aplikacjami i różnymi przeglądarkami. Klienci korzystający z przeglądarki pracują na wszystkich systemach operacyjnych, w tym Windows, iOS, Android, Linux, MAC-OS. Ale nie zapominajmy o tabletach z systemem Windows. Rozpowszechniają się coraz bardziej. Można uruchamiać aplikacje natywne lub klasyczne aplikacje Windows. Umożliwia to nam 2D i 3D CAD Viewer dzięki natywnym importerom CAD i pełnej funkcjonalności, m.in. analizy, oznaczanie, funkcje adnotacji. Eliminuje to nowy rozwój i typową dla aplikacji ograniczenie funkcjonalności.

Dzięki rodzinie produktów 3DViewStation Kisters mamy wiele scenariuszy dla mobilnego użytkownika: Klienci 3DViewStation WebViewer działają na wszystkich urządzeniach i systemach operacyjnych. Skorzystaj z propozycji renderowania na serwerze, dla użytkowników mobilnych, o ograniczonej przepustowości i dla klientów korzystających z wersji HTML5, bez instalacji po stronie użytkownika. Jednocześnie Twoje dane są chronione, ponieważ w terminalu nie będzie danych 3D, rysunków 2D ani dokumentów. Skorzystaj z Kisters 3DViewStation Desktop lub ActiveX na tabletach Windows i pracuj z lekkimi lub natywnymi danymi 3D CAD. Wydajność jest zaskakująco wysoka: W przypadku notebooka i5, ładujemy 5GB złożenie Catia V5 jako plik 3DVS w ciągu 1 sekundy, ale na małym 8-calowym Dell z procesorem Atom trwa to także krótko, ponieważ jedynie 3 sekundy. Szanowane. A funkcjonalność jest dokładnie taka sama jak na naszym pulpicie.