3D-CAD-Viewer + 2D Viewer: 3DViewStation Desktop


3DViewStation jest wysokowydajną przeglądarką 3D-CAD, jak również uniwersalną przeglądarką, przeznaczoną dla inżynierów, konstruktorów, działów zakupów i produkcyjnych, które analizują i przeglądają dane 2D/3D-CAD oraz dokumentację biurową, techniczną, czy też publikują dane 3D.

Użytkownicy z działów sprzedaży i marketingu, projektowania, planowania, zarządzania produkcją i dokumentacją, czy też zarządzania serwisem oraz częściami zamiennymi, itp. są w stanie bezbłędnie, wydajnie, a dzięki temu ekonomicznie wizualizować swoje dane i procesy DMU (Digital MockUp). 3DViewStation jest wydajną przeglądarką 3D oraz 3D-CAD, która obsługuje wiele formatów plików, m.in.: Catia V5 i V4, NX, CreoElements / Pro-Engineer, SolidWorks, Inventor, SolidEdge, Parasolid oraz uniwersalne formaty CAD, takie jak STEP, IGES, 3D-PDF, JT. 3DViewStation jest również przeglądarką rysunków 2D, jak DWG, DXF, DWF, HPGL i PDF, oraz dokumentów Office (np. Word DOCX, Excel XLSX) i wielu formatów plików graficznych (JPG, PNG, etc.). System zawiera wiele funkcji analizy danych, takie jak: pomiar masy, objętości, wymiarowanie, porównywanie modeli 2D i 3D CAD, nanoszenie adnotacji, wirtualny przelot oraz prawdziwy MultiCAD DMU, tj. symultaniczne ładowanie i analiza danych z różnych systemów CAD, bez konieczności ich konwersji. W celu automatyzacji i integracji, Kisters 3DViewStation zapewnia kompletny interfejs programowania (API) oraz wtyczki.

Funkcje

 

Nowoczesny interfejs kluczem do łatwej obsługi

Intuicyjna obsługa to podstawowa zaleta 3DViewStation. Właśnie dlatego zaprojektowaliśmy nowy interfejs użytkownika w stylu Microsoft Office, dodając intuicyjne ikonki. Interfejs użytkownika można dostosować do indywidualnych wymagań. Można także dodać pasek szybkiego dostępu dla często używanych funkcji.

Oszczędność twojego czasu dzięki wysokiej wydajności

Abyś mógł wykonywać swoją pracę bardzo szybko i sprawnie stworzyliśmy interfejs importu danych CAD w taki sposób, aby to było najszybsze i najwygodniejsze jak to możliwe. Wraz z pojawieniem się 64-bitowej wersji 3DViewStation zniknęły wszelkie ograniczenia pamięci. Wrzuć "turbo" i korzystaj z naszego wewnętrznego formatu danych, to zapewni Ci maksymalną i wyjątkową wydajności.

70% użytkowników ...

... poszukuje intuicyjnej i łatwej w użyciu aplikacji, która szybko otworzy dane CAD, a także chcą w łatwy sposób wykonać pomiary, przekroje oraz porównać pojedyncze części, jak i całe złożenia. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby Twoja praca z 3DViewStation była prawdziwą przyjemnością.

Dokumentacja techniczna i współpraca

Pracownicy techniczni i ich koledzy szukają narzędzia, które pozwoli im w łatwy i wygodny sposób przeglądać produkty na różnych etapach ich tworzenia i obróbki. Muszą filtrować, ukryć, izolować lub przemieszczać części, zmieniając ich kolory, widoki, tworzyć rozbicia, etc. Używając 3DViewStation można w łatwy sposób wyeksportować wynik jako obraz, a następnie używać go np. w instrukcji obsługi lub montażu. Jeśli chcesz przekazać swoje dane w postaci modeli 3D, wówczas możesz użyć eksportu 3DViewStation do STEP lub 3D PDF.

Integracja i automatyzacja

Dane geometryczne są także często używane w systemach ERP, PLM lub innych systemach zarządzania danych, na przykład systemach zastrzeżonych z brakiem dostępu. Kisters 3DViewStation jest wyposażony w kompleksowy interfejs programowania (API), który ułatwia wszelkiego rodzaju integrację i automatyzację. Kisters 3DViewStation dzięki interfejsowi API umożliwia kolorowanie części, dynamiczne budowanie struktur (np. opcje i konfiguracje), sprawdzanie pozycji części lub wysyłanie informacji do aplikacji nadrzędnej po kliknięciu części, na przykład aby wyszukać metadane w PLM lub ERP.