Analiza 2D & 3D CAD

Analiza danych 2D & 3D CAD jest jednym z głównych zadań zaawansowanej przeglądarki 2D & 3D CAD. Funkcje Kisters 3DViewStation są bardzo wydajne i zaawansowane, oraz przedstawione w bardzo intuicyjny sposób.


Analizy danych 2D i 3D CAD są niezbędne na wielu etapach cyklu życia produktu. Oczywiście analizy te można przeprowadzać za pomocą systemów CAD lub innych narzędzi odpowiedniego dostawcy CAD. Dzięki Kisters 3DViewStation zapewniamy ekonomiczne rozwiązanie, które działa równie dobrze, bardzo wydajnie i intuicyjnie a co ważne jest uniwersalne dla wszystkich systemów CAD. Kisters 3DviewStation przetwarza dane m.in. Catia, NX, CreoElements / Pro-Engineer, SolidWorks, Inventor, SolidEdge, Parasolid oraz neutralne formaty takie jak STEP, 3D-PDF, JT oraz DWG, DXF, 2D-PDF i różne formaty graficzne. Dzięki temu Kisters 3DViewStation jest uniwersalnym i kompletnym narzędziem, które pozwala przeprowadzać analizy niezależnie od formatu danych. Dzięki temu możesz używać nie tylko natywnych formatów CAD, ale także popularnych formatów, takich jak 2D i 3D PDF lub JT, jako standardowych formatów dla wszystkich wizualizacji i analiz - i będą one wciąż chętnie używane, kiedy darmowe narzędzia osiągną już granice swoich możliwości.

Kisters 3DViewStation oferuje miedzy innymi takie najważniejsze funkcje jak: obliczenia parametrów, wymiarowanie, przekroje, obliczanie objętości, powierzchni w tym powierzchni przekroju, konturu, analiza rozformowania, funkcja porównywania 3D i realistyczne MultiCAD DMU (Digital Mockup). W związku z tym dane z różnych systemów CAD można adhoc-kompletować, pozycjonować i analizować bez ich wcześniejszej konwersji. W przypadku rysunków 2D są to pomiary 2D, wymiary 2D i funkcja porównywania 2D, wszystkie analogiczne do trójwymiarowych.

Użytkownicy z działów projektowania i konstrukcji, sprzedaży i marketingu, przeglądu projektu, zarządzania procesami i produkcją, itp. wykonują dzieki temu wizualizacje CAD 2D i 3D niezawodnie, wydajnie i ekonomicznie.

Obsługa wersji 3DViewStation Desktop jest możliwa w systemie Windows na komputerach stacjonarnych, notebookach i tabletach. Kisters 3DViewStation działa także na systemach: Linux i Mac-OS Klienci wersji 3DViewStation WebViewer pracują na wszystkich platformach z porównywalną funkcjonalnością do wersji desktop.