Narzędzia postępowe

Narzędzia postępowe są powszechnie wykorzystywane w wielu dziedzinach produkcji. Umożliwiają wykonywanie wielu detali o takim samym kształcie czy wymiarach w krótkim czasie. Dlatego sprawdzają się podczas realizowania produkcji seryjnej elementów konstrukcji maszyn, sprzętu AGD czy przedmiotów użytkowych. Jednocześnie są też wykorzystywane przy wytwarzaniu pojedynczych elementów prototypowych. Wśród wielu typów narzędzi z tej kategorii znajdują się wykrojniki postępowe i tłoczniki. Te drugie można spotkać między innymi w przemyśle motoryzacyjnym, w którym około 95% elementów powstaje w wyniku formowania na prasach.

Tłoczniki postępowe podobnie, jak inne dostarczane przez nas narzędzia, służą do obróbki plastycznej metali o niewielkiej grubości. Są to narzędzia wielotaktowe. Wykonują one konkretny element w kilku ruchach (taktach), przy czym podczas każdego kolejnego nacisku tłocznika, jest nadawana inna cecha. Tłoczniki i inne narzędzia postępowe składają się z matrycy i stempla. Projektowane z wykorzystaniem nowoczesnych programów takich jak CAD mogą mieć bardzo skomplikowane kształty. Pozwala to na realizowanie produkcji detali o wysokich wymaganiach dotyczących jakości, powtarzalności czy precyzji wymiarowej.

Tłoczniki postępowe i inne narzędzia w naszej ofercie

Jesteśmy wysokiej klasy specjalistami w dziedzinie projektowania i precyzyjnej obróbki metali. Naszą domeną jest między innymi dostarczanie wyposażenia dla linii technologicznych realizujących produkcję seryjną przy użyciu pras. Produkujemy narzędzia postępowe takie jak tłoczniki czy stemple przeznaczone do wycinania i okrawania. Dysponujemy wieloletnim doświadczeniem, profesjonalnym oprogramowaniem do projektowania: Siemens NX, CATIA V5 oraz symulacji tłoczenia: PAM-STAMP, AUTOFORM. Dysponujemy nowoczesnym parkiem maszynowym, w którym wykorzystujemy najnowsze techniki produkcji oraz rozwoju. Wszystkie nasze działania są wspierane przez laboratorium kontroli jakości oraz laboratorium pomiarowe. To wszystko pozwala nam spełnić wszystkie oczekiwania naszych Klientów, oferując tym samym usługi i narzędzia postępowe na najwyższym poziomie.

Dążymy do tego, aby dostarczać naszym kontrahentom coś więcej, niż tłoczniki postępowe i inne narzędzia do produkcji seryjnej lub jednostkowej. Możemy też zoptymalizować zarówno proces, jak i sam produkt, tak aby stały się one możliwie jak najefektywniejsze w kontekście kosztowo-operacyjnym, a jednocześnie spełniały wszystkie oczekiwania Klientów pod kątem jakościowym. Dzięki naszym rozwiązaniom jest możliwe zachowanie najwyższej jakości produkcji przy jednoczesnym skróceniu czasu realizacji. Jesteśmy przekonani, że zrealizowane przez nas narzędzia postępowe przyczynią się do budowania sukcesu naszych Klientów.