Narzędzia transferowe


Narzędzia transferowe odgrywają ważną rolę w seryjnej produkcji detali. Pozwalają na zautomatyzowanie często prostych czynności, dzięki czemu jest możliwe skrócenie czasu wykonania gotowego produktu. Do minimum angażują też udział pracownika. Narzędzia transferowe pracują w sekwencji, przy czym tworzone elementy są przemieszczane pojedynczo pomiędzy stacjami za pomocą specjalnych uchwytów. W przeciwieństwie do narzędzi postępowych, detal jest odcinany od taśmy już na pierwszej stacji, a następnie kształtowany w kolejnych etapach procesu. Do osiągania optymalnych efektów pracy jest niezbędne doskonałe zsynchronizowanie wszystkich czynności. Wymaga to nie tylko odpowiedniego projektu, ale też przeprowadzenia symulacji.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz odpowiedniemu zapleczu technologicznemu produkujemy narzędzia transferowe (ang. Line/Transfer Die Stamping) spełniające wszystkie Państwa oczekiwania. Nasze zaplecze technologiczne składa się zarówno z nowoczesnego parku maszynowego, jak i doskonale wyposażonego laboratorium kontroli jakości. Ponadto dysponujemy profesjonalnym oprogramowaniem do projektowania: Siemens NX, CATIA V5 oraz oprogramowaniem do symulacji procesu tłoczenia PAM STAMP i AUTOFORM.

Pragniemy dostarczać naszym kontrahentom rozwiązania, dzięki którym proces produkcji zostanie zoptymalizowany pod kątem operacyjnym i kosztowym, przy jednoczesnym zachowaniu jak najlepszej jakości produktu. Klienci mogą liczyć na pełne wsparcie naszych specjalistów – dołożymy wszelkich starań, aby dostarczyć rozwiązanie spełniające wszystkie Państwa oczekiwania.

Narzędzia w systemie „Kombi”

W niektórych procesach produkcyjnych wykorzystywane dwa łączone procesy – postępowy i transferowy. Dzięki naszemu doświadczeniu jesteśmy w stanie zaoferować Państwu pełne wsparcie w zaprojektowaniu i wyprodukowaniu narzędzi w systemie „Kombi”. Chętnie dzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniami w zakresie produkcji detali, w której wykorzystywane są te dwa procesy.

Zakres naszych usług

zetek projekt

Projekt

zetek produkcja

Produkcja

zetek uruchomienie

Uruchomienie

zetek optymalizacja

Optymalizacja

zetek gwarancja

Gwarancja