Kontrola Jakości - Pomiary Metrologiczne - firma Zetek

Kontrola Jakości - Pomiary Metrologiczne

Kontrola jakości odgrywa bardzo ważną rolę dla całego procesu produkcyjnego w każdej firmie, której zależy na najwyższej jakości i precyzji. Firma ZETEK posiada własne i niezależne laboratorium pomiarowe spełniające wymagania techniczne oraz systemowe normy ISO 17025 w zakresie personelu, wyposażenia, dokumentacji oraz metod pomiarowych. W procesie pomiarów i kalibracji, wykorzystywane są wysokiej klasy maszyny i narzędzia pomiarowe znanych producentów takich jak Hexagon czy Mitutoyo, które posiadają aktualne świadectwa wzorcowania, wydawane przez niezależne jednostki certyfikujące. W laboratorium panują stałe warunki pracy takie jak temperatura, czy wilgotność powietrza.

Zakres świadczonych przez nas usług obejmuje: kontrolę jakości detali (jednostkowa lub seryjna), kalibrację i walidację przyrządów kontrolno-pomiarowych oraz inżynierię odwrotną stosowaną przy regeneracjach czy modyfikacjach narzędzi. Laboratorium pomiarowe zaświadcza o zgodności mierzonych detali poprzez wydanie certyfikatu jakości wraz z raportem pomiarowym.

 

Pomiary Stacjonarne

 
 
 

Współrzędnościowa maszyna pomiarowa GLOBAL EVO


Jedna z najnowszych maszyn współrzędnościowych cechuje się wysoką precyzją i dokładnością. Przeznaczona do pomiarów detali, które przez złożoność swoich kształtów wykluczają pomiar przyrządami manualnymi takimi jak mikrometry, wysokościomierze, suwmiarki oraz takich, których specyfikacje zawierają bardzo wąskie pola tolerancji.

Pomiar z dokładnością do 0.004mm pozwala zachować restrykcyjne normy jakości uznawane przez największe koncerny motoryzacyjne na świecie. Maszyny CMM z serii GLOBAL posiadają również spore wymiary stołu roboczego, dzięki czemu jesteśmy w stanie dokonywać pomiarów części o większym gabarycie. Wspomnieć należy również na zwiększonej wydajności dzięki której, czas pomiaru może zostać skrócony nawet do 20% w porównaniu do innych maszyn współrzędnościowych.

Firma ZETEK korzysta również z najnowocześniejszych rozwiązań w dziedzinie metrologi pod względem oprogramowania. Metrolog X4 to jedno z najbardziej zaawansowanych narzędzi do obsługi maszyn współrzędnościowych. Software stanowi o jakości konstrukcji wśród największych światowych potentatów takich jak Rolex, Boeing, John Deere, Airbus, Embraer czy Bosch.
Maksymalny dopuszczalny błąd formy: MPE= ±(1.3 + L/333.0) mm
Wymiary obszaru roboczego: X=900 Y=1500 Z=800

 

Pomiary mobilne

 
Najdokładniejsze na świecie przenośne ramię pomiarowe
Najdokładniejsze na świecie przenośne ramię pomiarowe
 
 

Najdokładniejsze na świecie przenośne ramię pomiarowe


Łącząc ultra wysoką dokładność z kompaktowym rozmiarem, ramię Absolute Arm Compact zostało stworzone z myślą o optymalnych wynikach pomiarowych w miejscach trudnodostępnych.

Dzięki zintegrowanej podstawie oraz wyjątkowemu systemowi przeciwwagi dla łatwiejszego użytkowania, ramię pomiarowe Absolute Arm Compact można umieścić w dowolnym miejscu, nawet wewnątrz centrum obróbczego, gwarantując przy tym największą dokładność pomiarową wszędzie tam, gdzie jest ona najbardziej wymagana.

Mówiąc najprościej, Absolute Arm Compact, oferując dokładność w zakresie 6 mikronów, nadal jest najdokładniejszym ramieniem pomiarowym na świecie. Konsolidując zaawansowaną przenośną technologię ramienia w niezwykle przenośnym pakiecie, ramię to stanowi idealne rozwiązanie do przeprowadzania absolutnie dokładnych pomiarów części małej i średniej wielkości.

ModelEUNI PSIZE LDIA PFORM
8725-60.026 mm0.009 mm0.032 mm0.018 mmEUNI - Maksymalny dopuszczalny błąd wzdłużny pomiarów – zgodnie z normą ISO 10360-12:2016
PSIZE - Maksymalna dozwolona odchyłka sondy, rozmiar – zgodnie z normą ISO 10360-12:2016
LDIA - Maksymalna dozwolona odchyłka sondy, pozycja – zgodnie z normą ISO 10360-12:2016
PFORM - Maksymalna dozwolona odchyłka sondy, kształt – zgodnie z normą ISO 10360-12:2016

Zastosowania dla Ramienia Pomiarowego


Kontrola elementów składowych

Kontrola jakości podczas procesu produkcyjnego

Digitalizacja

Pomiary bez konieczności demontażu narzędzi

Porównania CAD - detal

Pomiary wielkogabarytowe

Montaż Wirtualny

Inżynieria odwrotna